BURSA İL MEM ARGE

BURSA İLİM MECLİSİ

"Bursa Ortaöğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Yönelik Mesleki Gelişim Projesi"
BURSA İLİM MECLİSİ

 "VAKTİN RUHUNU TAŞIR"

 

Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi olarak öğretmenlerimizin meslekî gelişimine katkı vereceğini ve elini güçlendireceğini ümit ettiğimiz yeni bir eğitici eğitimi modeli geliştirdik. Bu model, özellikle ortaöğretimde görev yapan Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenlerinin, ilgili Alan Uzmanı/Akademisyenin başkanlığında Pedagog/PDR uzmanının da eşlik ettiği, her ünite öncesi bir araya gelinerek şimdiye kadar derste yapılanların aktarıldığı ve daha iyisinin nasıl yapılabileceğinin müzakeresinin yapıldığı ve raporlaştırıldığı meclisi ifade eder.  Halen ortaöğretimde görevli olmayıp özel veya devlet eğitim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İmam Hatip Lisesi Meslek dersleri öğretmenleri meclise dinleyici olarak dahil olabilirler.  

Bursa İlim Meclisi oturumlarına raportör veya dinleyici olarak katılım gösterecek Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi/İHL Meslek öğretmenlerimizin aşağıdaki formu doldurmaları gerekmektedir.

 

MECLİS TOPLANTI TAKVİMİ

1.Oturum : 8 Eylül 2019 (Gerçekleştirildi)

2.Oturum : 3 Kasım 2019 (Gerçekleştirildi)

3.Oturum : 5 Ocak 2020 (Gerçekleştirildi)

4.Oturum : 8 Mart 2020

5. Oturum : 26 Nisan 2020 

 

Yer: ABDAL KÜLTÜR MERKEZİ

Saat: 11:00  

Başvuru için tıklayınız

Bağlarbaşı Mahallesi 2. Nilüfer Sokak No 43 Osmangazi / Bursa - 90 224 225 25 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.