BURSA İL MEM ARGE

Bursa Öğretmen Akademisi 2023 Vizyon Belgesi Kapsamında Ölçme ve Değerlendirme Atölyesi gerçekleşti

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından yürütülen Bursa Öğretmen Akademisi 2023 Vizyon Belgesi Kapsamında Ölçme ve Değerlendirme Atölyesi BTSO Eğitim Vadisi Ar-Ge Birimi Uzem Salonunda Ar-Ge birimi öğretmenlerinden Gürhan DİKMEN’in atölye liderliğinde gönüllü katılımcı öğretmenlerle birlikte gerçekleşti.
Bursa Öğretmen Akademisi 2023 Vizyon Belgesi Kapsamında Ölçme ve Değerlendirme Atölyesi gerçekleşti

Eğitim de ölçme ve değerlendirme en önemli unsurlardan biridir. Atölye çalışmasında eğitim de ölçme ve değerlendirme yaparken dikkat etmemiz gereken konular üzerinde duruldu, ölçme ve değerlendirmeye dikkat çekmek amacıyla uçak etkinliği ile giriş yapıldıktan sonra genel kavramlar üzerinde (ölçme,ölçüt,ölçüm,değerlendirme) konuşuldu.Geleneksel ve Alternatif(otantik) ölçme araç örnekleri katılımcılar ile beraber yapıldı.Daha sonrasında, 2023 Vizyon Belgesi Ölçme ve Değerlendirme yönünden ele alındı, e-portfolyo, okul gelişim modeli, süreç değerlendirme, yaşam temelli sorular üzerinde duruldu. Gelecekteki sınıflarda nasıl bir ölçme yapılacağı ile ilgili video izlendi. Dilek ve temenniler ile atölye sonlandırıldı.

 

 

13-12-201813-12-2018

BTSO Eğitim Vadisi Veysel Karani Mah. Osmangazi / Bursa - 90 224 215 25 39

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.