BURSA İL MEM ARGE

Bursa Öğretmen Akademisi Aydın Bozdoğan´da

Bursa Öğretmen Akademisi il dışı konferans ve seminerlerinin biri de Aydın´ın Bozdoğan İlçesinde gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce yürütülen “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Eylem Planı” çerçevesinde Bozdoğan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ve Bozdoğan Bahattin Gülten Çırpanlı AİHL  koordinesi ile Bozdoğan İlçesinde görev yapan Din Kültürü öğretmenlerine “Eğitim2023 Vizyon Belgesi çerçevesinde Dijital Ekosistemde Din Öğretiminde Teknoloji” ve “Materyal Geliştirme Kursu” Bursa Öğretmen Akademisi eğitimcilerinden Mehmet Fatih Bütün tarafından verildi.  
Bursa Öğretmen Akademisi Aydın Bozdoğan´da

Bursa Öğretmen Akademisi il dışı konferans ve seminerlerinin biri de Aydın´ın Bozdoğan İlçesinde gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce yürütülen “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Eylem Planı” çerçevesinde Bozdoğan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ve Bozdoğan Bahattin Gülten Çırpanlı AİHL  koordinesi ile Bozdoğan İlçesinde görev yapan Din Kültürü öğretmenlerine “Eğitim2023 Vizyon Belgesi çerçevesinde Dijital Ekosistemde Din Öğretiminde Teknoloji” ve “Materyal Geliştirme Kursu” Bursa Öğretmen Akademisi eğitimcilerinden Mehmet Fatih Bütün tarafından verildi.   ki gün süren mesleki gelişim çalışmasının ilk gününde Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ar-Ge biriminde görevli Eğtimci Mehmet Fatih Bütün tarafından “Din ve Teknoloji” , “Neden Eğitim ve Teknoloji”, “Eğitim2023 Vizyon Belgesine Göre Dijital Ekosistem”, “Din Öğretiminde Flipped Learning (TEDES Uygulaması)”, ve “Diji-Din Materyali” hakkında bilgiler verilirken ikinci gün “Din Öğretiminde Etkili ve Keyifli Etkinlik Hazırlama” ve “Etkili Sunum Teknikleri” başlıklarında atölyeler gerçekleştirildi. İkinci gün sonunda ise Bozdoğan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürü Yalçın Karakaya tarafından Eğitimci Mehmet Fatih Bütün’e plaket verilerek  Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Akademisi çalışanlarına böyle önemli bir organizasyonu hayata geçirdikleri için teşekkür edildi.   Çalışma sonunda eğitimci Mehmet Fatih Bütün ise, Bozdoğan’da görev yapan öğretmenlere Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in selamlarını ileterek başladığı konuşmasına Bursa Öğretmen Akademisi’nin il dışı organizasyonlarla da eğitimcilerin yanında olduğunu dile getirerek devam etti. Eğitim 2023 Vizyon Belgesinde de belirtilen mesleki gelişimlerini sürekli güncel tutan öğretmenlerin  misyonunu ve vizyonunu gerçekleştirebilen lider vasfına sahip eğitimciler olduğunu hatırlatan Bütün, Bozdoğan’da bu özellikteki öğretmenlerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu ifade ederken bu imkanı hazırlayan Bahattin Gülten Çırpanlı AİHL Okul Müdürü İsmail Çetin’e de teşekkür etti .

 

 

   30-11-201830-11-201830-11-201830-11-201830-11-201830-11-201830-11-2018

BTSO Eğitim Vadisi Veysel Karani Mah. Osmangazi / Bursa - 90 224 215 25 39

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.