BURSA İL MEM ARGE

"SÜREKLİ İYİLEŞTİRME MODELİ" KAPSAMINDA OKUL EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

İlimizdeki okullarda kalite güvence sistemi kuarark eğitim-öğretim, yönetim, destek ve diğer tüm süreçlerde kalite anlayışını benimsetmek ve sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla Müdürlüğümüz bünyesinde "Sürekli İyileştirme Modeli (SİM)" geliştirilmiştir.
"SÜREKLİ İYİLEŞTİRME MODELİ" KAPSAMINDA OKUL EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Sürekli İyileştirme Modeli´nin okullarımızda uygulanmasını sağlamak, değerlendirme süreçlerini yürüterek uygulama sonuçlarına göre gerekli iyileştirme faaliyetlerini planlamak ve gerçekleştirmek üzere ilk etapta farklı okul türlerinden 10 okul proje kapsamına alınmıştır. SİM kapsamında uygulanacak çalışmaların bilinirliğinin sağlanması amacıyla okul kalite ekiplerine 30/11/2018 tarihinden başlanarak 3 gün süreyle Şehit Erol Olçok Mesleki Teknik Anadolu Lisesi´nde eğitim düzenlenmiştir. Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Anadolu/Fen Liseleri ve Anadolu İmam Hatip Liselerinden katılan toplam 50 öğretmene Kalite Yönetim Sistemi, Kurum Rapor Yazma Portalı ve Değerlendirme Kriterleri eğitimleri verilmiştir. 

Eğitime katılan öğretmenlerin Kalite Yönetim Sistemleri konusunda bilgi birikimi artmış ve bu modelin okullarında yaygınlaştırılması için yol haritası çizilmiştir. Okullar değerlendirme dökümanlarını oluşturmak için çalışmalara başlamıştır. SİM Uygulama Takvimi okullarla ve değerlendirici ekiplerle paylaşılmıştır.

02-11-2018  02-11-201802-11-2018

BTSO Eğitim Vadisi Veysel Karani Mah. Osmangazi / Bursa - 90 224 215 25 39

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.