BURSA İL MEM ARGE

Tübitak 4006 Bilim Fuarları kapsamında 264 Okulumuzdaki 5280 Alt Projemizle Desteklenmeye Hak Kazandık

 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı   kapsamında İlimiz Bursa'dan 264 okulumuz 5280 alt projesi ile desteklenmeye hak kazanmıştır.
Tübitak 4006 Bilim Fuarları kapsamında 264 Okulumuzdaki 5280 Alt Projemizle Desteklenmeye Hak Kazandık

   4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı  ile okullarımızda öğrencilerimizin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amaçlanmaktadır.

   Bu yıl ilk kez uygulamaya geçirilen 30 farklı tematik alandan 12.832 okulumuzun sunmuş olduğu 240.852 alt proje, alanında uzman akademisyenlerimiz ve AR-GE birimlerindeki uzman eğitimcilerimiz tarafından değerlendirildi. Değerlendirme neticesinde 81 ilimizde yer alan 6.511 okulumuzdan yüzbinlerce ortaokul ve lise öğrencimizin hazırlamış olduğu 124.401 alt proje destek almaya hak kazandı.

   İlimiz Bursa'dan 371 aday okulumuzun içerisinden 264 okulumuzun 5280 alt projesi desteklenmeye hak kazanmıştır. Ayrıntılı okul listemizi mail ekinde bulabilirsiniz. Ayrıca bu projesi onaylanan okullarımızın gerçekleştirileceği fuarlar 31 Aralık 2020 tarihinde son bulacaktır. Sözleşmelerin elektronik ortamda e-imza ile imzalanması, fuar tarihi değişiklikleri için önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapılacaktır, lütfen duyurularımızı ve   https://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuari.htm adresini takip ediniz. Sözleşmelerin elektronik ortamda e-imza ile imzalanma aşamasından önce projeleri destek almaya hak kazanan yürütücülerin e-imzalarını temin etmiş olmaları önem arz etmektedir.

   Projesi kabul edilmeyen başvuru sahiplerine ret gerekçelerinin bildirilmesi konusunda önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapılacaktır, lütfen duyuruları https://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuari.htm adresinden takip ediniz.

   Süreç içerisinde desteklenmeyen okullarımızda proje yürütücüsü aday öğretmenlerimiz başta olmak üzere gönüllü her öğretmenimize ve projesi onaylanmış ancak süreçlerde yaşanabilecek sorunları çözebilmek için yürütücülerimize yönelik "BURSA İLİ 4006-TÜBİTAK BİLİM FUARLARI TECRÜBE AKTARIMI VE PAYLAŞIMI PROGRAMI" nı başlattık. 2020 yılında projesi onaylanmış okullarımızdaki "Proje Yürütücüsü Öğretmenlerimizle"  Projesi Onaylanmamış Yürütücü ve/veya gönüllü olarak önümüzdeki yıllarda Proje Yürütücüsü olmak isteyen tüm aday öğretmenlerimizi basit bir kurum tipi ve yakın çevre gibi özellikleri de dikkate alarak "EŞLEŞTİRME PLATFORMU" oluşturduk. Detaylarını çok yakın bir zamanda sizinle paylaşacağız. Bu sayede önümüzdeki yıllarda daha çok çocuğumuz ve gencimiz için daha çok bilimle buluşma fırsatı oluşturabilmek mümkün olabilecektir ve elbette bunu birlikte başarabiliriz.

  Genç bilim insanlarımızı gönülden tebrik ediyor, hem bugün hem gelecekte ülkemize ve tüm insanlığa bilimsel projeleriyle büyük katkılar sağlamalarını temenni ediyoruz.

  Başvuru öncesinde emek veren süreçlerde çokça yorulan başta öğretmenlerimize ve yöneticilerimiz ile öğrencilerimize teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.

  Bursa İl Mili Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Ekibi

                                                                                                                                 16-05-2020

                                                                                                                                                                                                                                       

 

Bağlarbaşı Mahallesi 2. Nilüfer Sokak No 43 Osmangazi / Bursa - 90 224 225 25 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.